Yüzey İşlemleri

Dura-Bright® EVO

Çığır Açan Teknoloji

Çoğu alüminyum jantlarda jantın yüzeyi genellikle fırınlanmış pudradan oluşan bir tabaka ile kaplanır. Çizildiğinde, su veya tuz kaplamaya nüfuz eder ve böylece aşınma ve daha kötü bozulmalar ortaya çıkar. Dura-Bright® Alcoa Wheels alüminyuma nüfuz eden ve jantın ayrılmaz bir parçası olan özel bir yüzey işlemesine sahiptir. Klasik kaplamaların aksine çizilmez, çatlamaz, soyulmaz veya aşınmaz.

 

Yolda olan yolda kalır

Bakımı Dura-Bright® jant kadar kolay olan başka bir jant yoktur. Patentli yüzey işlemesi sayesinde jantlar cilalanmadan yıllarca parlak görünür.

Dura-Bright® jantlar hafif deterjanla veya seyreltilmemiş Dura-Bright® Jant Temizleyici ile kolayca temizlenebilir.

 

Siyah ve Yeşil

Dura-Bright® EVO jantlar siyah ve yeşil renkli Alcoa Dura-Bright® EVO yapışkanlarıyla kolayca tanınabilir. DB ile biten parça numaralarına sahip parçalara Dura-Bright® uygulanmıştır.

Dura-Flange®

Daha da uzun bir servis ömrü için ek koruma

Dura-Flange® Alcoa Wheels aynı koşullar altında diğer alüminyum jantlara kıyasla ömürlerini iki katına çıkaran, jant flanşı aşınmasını azaltmak için koruyucu bir kalkan sağlayan özel bir işleme tabi tutulur.

Yolda test edildi

Dura-Flange® Alcoa Wheels 386.000 km’den sonra jant flanşı aşınmasına dair hiçbir belirti göstermez .

Dura-Flange® jantlar, lastik damağının jant flanşına sürtünmesine neden olan, yüklerin ağır olduğu ve kaymaya meyilli yerlerde taşımaya en uygundur, örneğin:

  • aşırı koşullarda taşıma
  • ağır yük, örn. tomrukçuluk
  • ana yol dışında çalışan tankerler 
  • şehir otobüsü

Jant Aşınmasına Karşı Korumalı

Dura-Flange® jantları “Jant Aşınmasına Karşı Korumalı” yapışkan ile kolayca tanınabilir. DF ile biten parça numaralarına sahip parçalara Dura-Flange® uygulanmıştır.

Dura-Bright® / Dura-Flange®

2 devrim niteliğinde işlem birleştirildi

Dura-Bright®/Dura-Flange® Alcoa Wheels, jantların hizmet ömrünü daha da artırmak için koruyucu bir kalkana sahip, parlak görünümlü ve bakımı kolay bir jantla sonuçlanan 2 işlemin sonucudur.

Dura-Bright®

Dura-Bright® bir kaplamadan ziyade alüminyuma nüfuz eden ve jantın ayrılmaz bir parçası olan yüzey işlemesidir. Geleneksel kaplamalar gibi kırılmaz, çatlamaz, soyulmaz veya aşınmaz. Hafif deterjan veya seyreltilmemiş Dura-Bright® Jant Temizleyici ile yapılan düzenli temizlik, yüzlerce yıkamadan ve binlerce kilometreden sonra bile jantların parlak kalmasını sağlayarak bakım masraflarını azaltır.

Dura-Flange®

The Dura-Flange® işlemi, jant flanşı aşınmasını azaltmak için koruyucu bir kalkan sağlayarak aynı koşullar altında diğer alüminyum jantlara kıyasla ömürlerini iki katına çıkarır. Dura-Flange®, lastik damağının jant flanşına sürtünmesine yol açan, yüklerin ağır ve kaymaya meyilli olduğu taşıma koşullarında sıkça kullanılmaktadır.

Siyah ve Yeşil / Jant Aşınmasına Karşı Korumalı

Dura-Bright®/Dura-Flange® jantlar siyah ve yeşil renkli Alcoa Dura-Bright® EVO ve “Jant Aşınmasına Karşı Korumalı” yapışkanlarıyla kolayca tanınabilir. DD ile biten parça numaralarına sahip parçalara Dura-Bright®/Dura-Flange® uygulanmıştır.


MODELLERi KEŞFEDiN

Alcoa® Wheels ürünlerini endüstriyel ya da kişisel ihtiyaçlarınız için kullanmak mı istiyorsunuz?

BiZE YAZIN

info@ak-set.com.tr

BiZi ARAYIN

+90 (332) 251 73 00