Aliminyum Levha Türk sanayisinin seçkin üreticilerileri ile kurduğumuz stratejik alüminyum tedarikçi işbirliği ile Slim Fusina, Elvalharcor ve Constellium'un ürünlerinin satışını gerçekleştiriyoruz

ALÜMiNYUM, ÇAĞIMIZIN EN ÇOK KULLANILAN 2. METALiDiR

Tarih öncesi çağlara adını veren on binlerce yıl öncesinin demir, bakır ve tunç gibi metallerine kıyasla son derece genç olan ve günümüzden 115 yıl önce endüstriyel çapta üretimine başlanan alüminyum, günlük yaşantımızın ve endüstriyel üretimin her aşamasında dayanıklılık ve verimlilik özelliği açısından sıklıkla kullanılmaktadır.

Kaliteli alüminyum ürünlerinde ekstrüzyon ve yassı ürünlerin hammaddesi olan alüminyum, ingotların %99.5 – 99.7 alüminyum saflığında olması önerilir. 

Tüm endüstriyel uygulamaların, çevre üzerine etkisi vardır. Alüminyum sektörü, çevreyi en az etkileyen endüstrilerden biridir. Alüminyum üretim metodları çevreye zarar vermez.

Alüminyumun yoğunluğu, çeliğin veya bakırın yaklaşık üçte biri kadardır. Kolaylıkla dövülebilir, makinede işlenebilir ve dökülebilir. Çok üstün korozyon özelliklerine sahip olması, üzerinde oluşan oksit tabakasının koruyucu olmasındandır.

Endüstrinin pek çok kolunda milyonlarca farklı ürünün yapımında kullanılmakta olup dünya ekonomisi içinde çok önemli bir yeri vardır. Alüminyumdan üretilmiş yapısal bileşenler uzay ve havacılık sanayii için vazgeçilmezdir. Hafiflik ve yüksek dayanım özellikleri gerektiren taşımacılık ve inşaat sanayiinde geniş kullanım alanı bulur.

Yeni Alüminyum Tedarikçiniz Olabiliriz!

Türk sanayisinin seçkin üreticilerileri ile kurduğumuz stratejik alüminyum tedarikçi işbirliği ile Slim Fusina, Elvalharcor ve Constellium'un ürünlerinin satışını gerçekleştiriyoruz

BiZE YAZIN

info@ak-set.com.tr

BiZi ARAYIN

+90 (332) 251 73 00