LASSA'NIN KALiTESiNE,
AKSET FARKIYLA SAHiP OLUN!

Lastik söz konusu olduğunda Konya'da akla gelen ilk marka olarak, Lassa kalitesini ve sağlamlığını Konya Lastik Firması AKSET farkıyla müşterilerimizle buluşturmaktan mutluyuz.

REKLAM FiLMiNi iZLE

Lastik satın alırken uzun ömürlü saklama koşullarını göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır. Satın aldığınız ya da alacağınız lastik 2 yıl önce üretilmiş ve doğru şekilde muhafaza edilmişse lastiğiniz 8 yıllık ömrü var demektir. Ancak lastiğiniz ömür süresi yine sizin dikkat etmeniz gereken doğru kullanım şartlarına göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Aracınız için doğru lastik, araç üreticisinin belirlediği ve orijinal olarak araçta takılı olan lastik ebatlarıdır. Doğru lastik; mevsimine uygun lastiktir. Lastiğinizi; farklı hava, yol ve kullanım koşullarına göre belirleyin. Aracınızın yol ile temasını sağlayan tek bağlantı noktası lastiklerdir. Doğru olmayan ebatta ve bilinçsiz lastik kullanmanız, yaşamınız için risk demektir!

Yaz lastiklerinin malzemesi 7 °C’ın altındaki sıcaklıklarda sertleştiği için yola tutunması azalmaktadır.Kış lastiklerinin ise, özel profillerinin yanısıra, üretildikleri Silica esaslı malzeme daha yumuşaktır ve 7 °C’ın altındaki soğuk hava şartlarında kuru asfalt, kar ve buzda tutunmayı artırmaktadır.

Seyir güvenliği için, tüm lastiklerin yol tutuşu ve fren mesafelerinin birbirine yakın olması açısından lastiklerin dördünün tek seferde değiştirilmesi önerilmektedir. Olası bir sebepten ötürü yalnızca iki lastik değiştirilmesi gerektiğinde, ön lastiklerde olası bir sorunda direksiyon hâkimiyeti ile aracın kontrol altına alınma imkânı daha yüksek olduğu için, yeni lastiklerin arkaya takılması önerilmektedir.

GÜÇLERiMiZi BiRLEŞTiRDiK

SON TEKNOLOJi = LASSA
KUSURSUZ HiZMET = AKSET

Kullandığı üretim teknikleri ve teknoloji ile kalitesini tüm dünyaya ispatlamış olan Lassa'nın Konya'daki en büyük bayisi olarak, her zaman en iyi ürünü en kusursuz hizmet kalitesiyle birleştirerek müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

BiZi ARAYIN

+90 (332) 251 73 00

BiZE YAZIN

info@ak-set.com.tr