Alüminyum Levha Fiyatları Nasıl Belirlenir

Günümüzde birçok sektörde diğer metallere oranla sağladığı avantajlardan dolayı dünyanın en çok kullanılan metallerinden olan Alüminyum dünyadaki sanayi kollarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Geçmişte ve günümüzde binlerce ürünün ve eşyanın hammaddesi olan alüminyum, uçak sanayi, otomobil sanayi, inşaat sanayi, silah sanayi gibi çok çeşitli sektörlerde sağladığı hafiflik, dayanıklılık ve kolay işlenebilme avantajlarından dolayı çok fazla kullanılmaktadır.Dünyada en çok kullanılan ikinci metal olan alüminyum yaptığı onlarca bileşik ve alaşımla endüstrinin vazgeçmeyeceği metaller arasında bulunmaktadır.

Alüminyum Levha Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bütün alüminyum ve alüminyum ürünlerin dünya dış ticaret hacmi Uluslararası Ticaret Merkezi verilerine göre 400 milyar Amerikan dolarını aşmıştır. Bu dev pazarda alüminyum belirli işlemlerden geçerek nihai elde edilmek istenen ürünlere dönüşmektedir. Pazarın yapısı gereği satın alma ve satış işlemlerinde zaman ve miktar uyumsuzlukları sebebiyle doğan birtakım riskler karşımıza çıkmaktadır. 

Bu pazarlarda bunun gibi fiyatlandırma risklerinin önlenebilmesi için amacıyla çeşitli emtia borsaları kurulmuştur. Bu noktada AK-SET müşterilerine Alüminyum Levha satışı yaparken fiyatlandırmasını bu emtia borsaları içerisinde en büyük ve en çok işlem hacmine sahip olan Londra Metal Borsası’nın güncel Alüminyum fiyatlarını esas almakta ve fiyatlandırma politikası olarak şeffaflıktan taviz vermemektedir.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email