Alüminyum Jantlara Sahip Olmanın Avantajları Nelerdir?

Alüminyum jantlar, günümüzde her marka ve modeldeki otomobil ve kamyonlarda giderek daha popüler ve aranan bir özellik haline geliyor.

İŞTE ÇELİK JANTLARINIZI ALÜMİNYUMLA DEĞİŞTİRMENİZ İÇİN 5 NEDEN

Korozyon Direnci

Alüminyum jantlar, sıradan jantlara göre pas ve korozyona karşı çok daha dayanıklıdır. Korozyona dirençli olmaları, yüzeyde paslanmanın neden olabileceği pullar ve çukurlarla oyulmayacağı için temizlenmelerini ve cilalanmalarını da kolaylaştırır. 

Daha İyi Yakıt Ekonomisi

Alüminyum jantlar, çelik ve diğer ağır tekerlek türlerinden önemli ölçüde daha hafif olduğu için, bir araca daha az ağırlık yüklerler. Bu doğal olarak daha iyi yakıt ekonomisi sağlar.

Daha Temiz Bir Görünüm

Çelik jantlardan daha parlak olan alüminyum jantlar, arabanızın, kamyonunuzun veya SUV’nizin görünümününü daha çekici kılacaktır.

Hasar Direnci

Alüminyum jantların en şaşırtıcı faydası, alaşım metal oldukları için geleneksel çelik jantlardan daha güçlü olmalarıdır. Jantın kendisinin hafif olmasının avantajının yanında size daha ağır yükler taşıyabilme imkanı sunar.

Bu aynı zamanda alüminyum jantların kaldırıma çok yakın park ettiğinizde aldığınız çizik ve sıyrıklara daha iyi dayanmasını sağlar.

Sorunsuz Bir Sürüş Deneyimi

Alüminyum jantlar daha hafif oldukları için daha iyi bir sürüş deneyimi sağlar. Bu yüzden pek çok lüks otomobil markası alüminyum jantları kullanmakta.
 

AKSET; tüm bu özelliklere sahip dünyanın en iyi alüminyum jant markası Alcoa Wheels ürünlerini kusursuz teknik destek ekibi ve hizmet anlayışıyla hem türk otomobil endüstrisine hem de son kullanıcılara sunmaktadır.

Alcoa Alüminyum jantları hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email