Bridgestone Lastik Sigortası Nedir?

Bridgestone Lastik Sigortası, yoldan kaynaklı hasarla karşılaşıldığında hasarlı lastiğin ücretsiz bir şekilde yenisiyle değiştirilmesidir.

Kimler Faydalanabilir?

7 Nisan 2020 – 7 Nisan 2021 tarihleri arasında Yetkili Bayi, Lastiğim veya Yetkili Otomotiv Plazalarından en az 4 adet Bridgestone marka; 17 jant ve üzeri Binek, RFT ya da 16 jant ve üzeri RFT ve 4X4 lastik satın alan özel araç sahipleri faydalanabilir.

Kampanyaya katılan yetkili satış noktalarının listesi www.bridgestone.com.tr internet sitesindeki “Kampanyalar” bölümünden incelenebilir.

Nasıl Kayıt Olunur?

Fatura tarihinden itibaren 15 gün içinde www.bridgestone.com.tr internet sitesindeki “Kampanyalar” bölümünden istenen bilgilerin girilmesi ile kayıt işlemi yapılır.

Kayıt işlemi yapıldıktan sonra girilen bilgiler kontrol edilir. Giriş yapılan bilgiler doğrulanırsa “Üyelik Numarası” SMS ile gönderilir ve kampanyadan faydalanmaya başlanır.

Lastiğin değişimi sırasında üyelik numarası talep edilecektir.

Giriş yapılan bilgiler, “Üyelik Numarası” veya “Plaka” ile www.bridgestone.com.tr internet sitesindeki “Kampanyalar” bölümünden kontrol edilebilir.

Verilen Hizmetler Nelerdir?

Delinme, kesilme ve darbe sonucu tamiri mümkün olmayan yol hasarlarında, hiçbir ücret ödemeden, hasarlı lastiğin birebir aynı veya muadil ebat ve desende yenisiyle değişimini sağlar.

Bridgestone Lastik Sigortası ile sadece lastikte meydana gelebilecek hasarlar hizmet kapsamındadır.

Kampanya kapsamında satılan lastiklerin, aracın orijinal veya muadil ebat ve yük indeksine uyumlu olması gereklidir.

Lastiklerde garanti kapsamına giren fabrikasyon bir hata olursa, değişim yapılır ve ilk fatura tarihinden itibaren sigortadan faydalanma hakkı devam eder.

Kaç Adet Lastik İçin Geçerlidir?

1 adet lastik için geçerlidir. Kampanya; aynı TC kimlik numarası, plaka ve fatura için sadece bir kez uygulanabilir.

Ne Kadar Süre ile Faydalanılır?

Fatura tarihinden itibaren 1 yıldır.

Lastikte Hasar Olursa Ne Yapılır?

Hasar durumunda, en yakın yetkili satış noktasına gidilir. En yakın yetkili satış noktası bilgisi 0850 210 43 00 numaralı Bridgestone Müşteri İletişim Merkezinden öğrenilebilir.

Yetkili Satış Noktasına Gidildiğinde Ne Yapılır?

Hasarlı lastik, faturasıyla birlikte yetkili satış noktasına teslim edilir. Üyelik numarası ile hasarlı lastiğe ait bilgiler yetkili satış noktası tarafından e-garanti sistemine girilir.

Hasar Onayı Nasıl Verilir?

Bridgestone Teknik Ekibi tarafından yapılacak kontrol sonrasında sigorta kapsamına giren hasar onaylanırsa SMS ile bilgilendirme yapılır. Bu durumda yetkili satış noktası tarafından herhangi bir ücret alınmadan yeni lastik takılır. Lastiğin değişimi sırasında yapılan işçilik, tamir ve diğer hizmetler müşteriye aittir.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email