LASTiK TAMiRi

AKSET LASTİK TAMİRİ ÇÖZÜMLERİ

Sönme, delinme, yırtılma ya da farklı sorunlar söz konusu olduğunda bazen çözüm bakım ya da tamir olabilir. Zira, her durumda değişim şart değildir. Yani çoğu zaman oto lastik jant süreçlerinde lastik değişimi olmadan da sorunu çözmek mümkün.

Ancak bu konuda mutlaka bir uzman yardımı gerekli. Zira, bir motorlu aracı üzerinde taşıyan lastiklerin doğru şekilde tamir edilmesi, hayati önem taşımaktadır. Binek, ağır vasıta, hafif ticari ve iş makinelerinin tüm lastik tamir işlemlerini profesyonel ekiplerimizle gerçekleştiriyoruz.

Lastiklerinizden biri diğerine göre çok daha fazla iniyorsa, o lastikte bir patlak olabilir. Lastiğinizde patlak olduğundan şüpheliyseniz lastiği sökmeli ve stepne lastikle değiştirmelisiniz.

Her patlak lastik tamir edilemeyebilir. Lastiğin bazı kritik bölgeleri, özellikle lastik dişlerinin bittiği ara yerler ve yanakları, tamir edilebilir olsalar dahi tamir edilmeleri önerilmez. Kısa sürede tekrar aynı problem yaşanabileceği için bu durumlarda yeni lastik satın alınması tavsiye edilir.

 

Oto lastik tamiri, genellikle delinme ya da yırtılma gibi sorunlar sonucunda yapılır. Burada yama uygulaması çok yaygındır. Deliği biraz daha fazla açarak içeriden mantar veya şemsiye yama yöntemiyle kapatılır. Bu teknik, doğru şekilde uygulandığında hem içeriden hava çıkmasını hem de dışarıdan içeriye nem girmesini önler.

BiZi ARAYIN

+90 (332) 251 73 00

BiZE YAZIN

info@ak-set.com.tr